Naujienos

 

 

2019-12-30

Vilkaviškio socialinės pagalbos centro direktorė R. Mickuvienė, socialinė darbuotoja L. Jančauskienė ir atvejo vadybininkė K. Štaraitienė dalyvavo susitikime su Socialinės apsaugos ir darbo ministru.

2019-07-09 EUROPOS SOCIALINIŲ PASLAUGŲ KOKYBĖS SISTEMOS DIEGIMAS SIEKIANT ĮGYTI EQUASS ASSURANCE SERTIFIKATĄ

Vilkaviškio socialinės pagalbos centras teikė paraišką dalyvauti VŠĮ Valakupių reabilitacijos centro vykdomo projekto „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“ Nr. 08.4.1-ESFA-V-421-01-0001, finansuojamo Europos socialinio fondo lėšomis, atrankoje, kuri buvo paskelbta 2019 m. balandžio 17 d. Paraiška buvo pripažinta finansuotina ir įstaiga 2019-06-25 pasirašė sutartį. Projekto metu bus vertinamos Neįgalaus jaunimo dienos užimtumo padalinyje teikiamos dienos socialinės globos paslaugos, siekiant įgyti EQUASS Assurance sertifikatą.

Atrankos rezultatai skelbiami šiuo adresu: http://www.equass.lt/skelbiami-socialiniu-paslaugu-istaigu-dalyvauti-projekte-iii-atrankos-rezultatai/

Daugiau informacijos apie kokybės sistemos diegimą: http://www.equass.lt/

2018-05-06

Šiandien, Vilkaviškio socialinės pagalbos centre svečiavosi Europos parlamento narė, buvusi ministrė Vilija Blinkevičiūtė. Viešnia supažindino klausytojus su savo veikla Europos parlamente, aptarė šiandieninės Europos sąjungos socialinės politikos gaires.

2018-10-01


Šiandien, Vilkaviškio socialinės pagalbos centrą aplankė seimo narys Kęstutis Smirnovas. Svečias pasveikino socialinius darbuotojus su praėjusia profesine švente.  Susitikimo metu aptarėme socialinių darbuotojų darbo sąlygas ir perspektyvas.

 
43026793_526075241151280_3075471586396995584_n

2018-08-30


Rugpjūčio pradžioje Vaikų dienos centro „Šypsena“ vaikai vyko į stovyklą prie Vištyčio ežero. Vaikai labai džiaugėsi išvyka, aktyviai dalyvavo veiklose, džiaugėsi puikiu oru ir maudynėmis ežere. Dalinamės keliomis akimirkomis iš stovyklos.

2018-01-08


„Vaikų svajonių“ projektas pasibaigė. Dėkojame visiems prisidėjusiems pildant vaikų svajones. Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, socialinės darbuotojos stengėsi vaikams sukurti šventinę nuotaiką organizuodamos Kalėdines šventes seniūnijose. Didelį ačiū tariame nuolatiniams partneriams, kurie nepamiršta mūsų kiekvienais metais: įmonei „VULCAN“, UAB „Rytas“, Amerikos lietuviams, kurie mūsų nepamiršta kiekvienais metais, ir visiems kitiems kurie pildė vaikų svajones.

2017-12-27


Vaikų dienos centro „Šypsena“ vaikai vyko į spektaklį Marijampolėje  „Maša ir lokys: kalėdinis krepšinis“. Renginys vaikams labai patiko ir paliko daug neišdildomų įspūdžių.vdc1vdc2

2017-12-19


Bartninkų seniūnijoje vyko Kalėdinė šventė vaikams ,,Kalėdų stebuklo belaukiant..“. Bartninkų socialinė darbuotoja Inga Babeckienė bendradarbiaudama su Bartninkų bibliotekos bibliotekininke Birute Banackiene suorganizavo renginį, kurio metu vaikai supažindinti su akcija ,,Knygų Kalėdos“,  inicijuojama Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės. Popietės metu vyko viktorina apie artėjančias šventes. Žaidė žaidimus.  Renginio dalyviai atlikinėjo logines užduotėles. Vyko kūrybinės dirbtuvėlės, kurių metu vaikai karpė snaiges, snaigėmis buvo papuošti bibliotekos langai. Žaidė judriuosius žaidimus, šoko. Visi šventės dalyviai buvo apdovanoti dovanėlėmis.

2017-10-24


Vilkaviškio socialinės pagalbos centras kviečia prisidėti prie projekto, pildančio vaikų svajones. Nuo projekto „Vaikų svajonės“ pradžios Vilkaviškio socialinės pagalbos centro socialinės darbuotojos rūpinasi pildant vaikų norus ir svajones. Kiekvienais metais sulaukiame didelio Vilkaviškiečių aktyvumo, tai pat bendradarbiaujame su Amerikos lietuvių bendruomene, kuri aktyviai dalyvauja projekte. Kviečiame nelikti abejingais ir šiemet.

2017-10-18


Vilkaviškio socialinės pagalbos centre vyko socialinių darbuotojų dirbančių su socialinės rizikos šeimomis susirinkimas. Susirinkime dalyvavo Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir priežiūros skyriaus vedėja Simona Bikaitė. Vilkaviškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Šarūnė Kamaitytė, kuri supažindino su koordinuotos pagalbos šeimai skyrimo ir teikimo tvarka.

s3

2017 05 11


Vilkaviškio socialinės pagalbos centre 2017 05 11 vyko „INSTITUCINĖS GLOBOS PERTVARKOS KLASTERIO APSKRITO STALO DISKUSIJA MARIJAMPOLĖS REGIONE“

2017 03 22


Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centre Vilkaviškio Socialinės pagalbos centro socialinės darbuotojos I. Adomaitienė, M.Melibajeva ir L.Jančauskienė suorganizavo paskaitą „Grėsmės Internete“, kurioje dalyvavo  Vilkaviškio miesto seniūnas R. Kurauskas, vaikai su tėvais iš Vilkaviškio ir Šeimenos seniūnijų.

Su šeimomis dirbančios socialinės darbuotojos pabrėžė, kad ypač šiuo metu  labai aktualu kalbėtis atvirai su vaikais ir tėvais apie plintančius neigiamus žaidimus ir mokėjimą saugiai naudotis 4internetu.

Šios paskaitos metu Vilkaviškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė R. Kairienė pasakojo šeimoms apie tai, kad naudojimasis internetu tiek telefonu yra tapęs vaikų ir paauglių kasdienybe. Pareigūnė paskaitos metu ne vieną kartą atkreipė dėmesį dėl pavojingo žaidimo „Mėlynasis banginis“ , kuris kelia grėsmę vaikų psichologinei sveikatai ar net gyvybei. Milžiniškas informacijos kiekis, pasiekiamas internetu, jaunajai kartai yra neįkainuojama vertybė. Ši jaunų žmonių karta vienu pelės spragtelėjimu suranda visus reikalingus atsakymus į juos dominančius klausimus. Be įvairių naujų galimybių, technologijos vaikams neretai sukelia ir įvairių grėsmių. Tokių kaip  įžeidinėjimai, grasinimai socialiniuose tinkluose, sukurtas fiktyvus profilis, elektroninės patyčios, pavogti elektroninio pašto, skype ar facebo3ok prisijungimo duomenys, susitikimai su internetiniais draugais. Paskaitos metu buvo pabrėžta  suaugusių dėmesys šia tema, todėl  tėvai turi nuolat domėtis vaiko veikla internete, žinoti apie saugumo internete galimybes, nuolat atvirai kalbėtis apie nepasitikėjimą naujais internetiniais „draugais“ . Paskaitos gale parodžius ne vieną filmuką kaip gali realiai nukentėti jaunuolis internete, buvo diskutuojama su šeimomis apie ne vieną atvejį, kurio meturealiai nukentėjo jaunuoliai. Todėl paskaitos organizatorės linkėjo būti tėvams budriems ir nuolat kalbėtis apie interneto grėsmes su vaikais.\

2017 01 16

 


Dėkojame visiems prisidėjusiems prie „Vaikų svajonių“ projekto, visiems kurie pildė vaikų svajones. Šiemet Vilkaviškiečiai aktyviai pildė svajones, nešė dovanas į Vilkaviškio socialinės pagalbos centrą. Tai pat labai labai norime padėkoti įmonei „Vulcan“ , Pauliui Mickaičiui, Mariui Vilemaičiui ir visai Amerikos lietuvių bendruomenei, kurie kasmet pildo vaikų svajones 🙂 Tai pat šiemet vaikus aplankė įmonė Devbridge group, kuri pildė vaikų svajones ir padėjo organizuojant Kalėdinę šventę.
 
Dėkojame Jums visiems ir kiekvienam atskirai..

Tik duodantys delnai yra pilni, tai jūsų ne tik delnai bet ir širdys pilnos gerumo, užuojautos…

2016 12 20

 


Vilkaviškio socialinės pagalbos centro, socialinė darbuotoja Audronė Snabaitienė organizavo renginį, kurio metu Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Reda Tamošaitienė kalbėjo apie užkrečiamas ligas, jų profilaktiką. Kvietė ir ragino mamas nuo mažens ugdyti vaikučius  asmens higienos. Pratinti vaikus praustis, valytis ausis, dantukus. Kadangi artėja šventės, renginys buvo skirtas ir švenčių pasiruošimui. Virbalio moterų klubo narės Renata Buragienė ir Alvyra Lasevičienė mokė pasigaminti kalėdinius žaislus, kitus šventinius akcentus bei dekoracijas. Turėjome ir svečių. Renginyje dalyvavo Vilkaviškio socialinės pagalbos centro darbuotojos dirbančios Kybartų seniūnijoje, su savo globojamomis šeimomis. Visas renginio dalyves sužavėjo pačių pasigaminti šventiniai akcentai. Moterys išreiškė pageidavimą susitikti dar kartą. Renata Buragienė pažadėjo sekančio susitikimo metu pamokinti pasigaminti velykinių dekoracijų.

Šie susitikimai yra naudingi ne tik dėl to, kad dalijamasi mintimis ir patirtimi,  jų metu mes mokomės bendrauti.

Vilkaviškio socialinės pagalbos centro socialinė darbuotoja su rizikos šeimomis

Audronė Snabaitienė

Nuotraukos A.Snabaitienės

2016 12 12

 


Vilkaviškio vaikų dienos centro ,,ŠYPSENA“ ugdytinių gerumo žingsneliai

Kadangi vaikučiai, susilaukia dėmesio ir dovanėlių iš gerų žmonių. Nusprendėme ir mes padaryti ką  nors gero kitiems. Vienas iš jų, išmokti karpinių meno ir popieriaus karpiniais papuošti Vilkaviškio parapijos valgyklėlės langus ir pačią valgyklėlę. Ten besilankantiems žmonėms, kad būtų gera ir jauku papuošėme eglutę ir iš  popieriaus Kalėdiniais karpiniais langus, bei stalus. Gera daryti, vaikų dienos centro ugdytiniams labai patiko. Jie tik nuėję, iškart ėmėsi darbo, pasijuto svarbūs ir reikalingi, džiaugėsi ir grožėjosi atliktu darbu. Vilkaviškio Katedros dekanas padėkojo vaikams, pasidžiaugė ir pavaišino skanėstais. Užsimezgė gražus ryšys tarp vaikų dienos centro ugdytinių ir bažnyčios.

2016-07- 28

 


Vaikų dienos centre viešėjo Vilkaviškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio Vyresnioji specialistė Rūta Kairienė. Ji supažindino vaikus su saugaus elgesio atostogų metu gatvėje ir gamtoje taisyklėmis, kartu su
vaikais aptarė kaip tinkamai elgtis tam tikrose situacijose, diskutavo. Išklausę R.Kairienės paskaitėlę, vaikai atliko kūrybinę užduotį. Piešė plakatus su vaizdais kaip reikia atsakingai ir saugiai elgtis gatvėje, prie vandens telkinių ir gamtoje. Susitikimo pabaigoje vaikai buvo apdovanoti puikiais atšvaitais, kuriuos segėdami bus matomi ir kur kas saugesni gatvėje.
 
2016 -06-16

Vilkaviškio socialinės pagalbos centro socialinės darbuotojos V. Reviakienė, A. Bukučinskienė ir J. Įkasalienė organizavo mokymus tema „Vaikų ligos ir sveikata“.  Mokymus vedė gydytoja/pediatrė Janina Elena Povilaikienė.  Mokymų metu buvo akcentuojamos vaikų ligos, vaikų slauga ligos metu, vaikų skiepai, taip pat  gydytoja kalbėjo apie tėvų ir vaikų tarpusavio bendravimą, apie bendravimo su paaugliais problemas ir t.t. Dalyviai diskusijas apie vaikų ligas ir sveikatą galėjo pratęsti prie kavos puodelio. Gydytoja / pediatrė noriai bendravo, atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus.

 
 

2016-04-22


Socialinė darbuotoja Audronė Snabaitienė, dirbanti su rizikos šeimomis Virbalio seniūnijoje, sukvietė vaikučius į popietę, kurios metu jie buvo mokomi pasigaminti dovanėlę ir gražiai ją įpakuoti. Šis renginys buvo siejamas su artėjančia motinos diena.
Iš popieriaus pagaminti dovanėlę ir dovanų krepšelius savo mamai ar močiutei, vaikučius mokė „Virbalio vartai“ bendruomenės atstovė Eglė Lopetaitė, jai talkino Silvija Lopetaitė. Renginio svečiai buvo Pajevonio ir Kybartų seniūnijų socialinės darbuotojos su savo globojamų šeimų mergaitėmis.
Po renginio vaikai buvo apdovanoti knygelėmis, vaišinosi saldumynais. Labiausiai jiems patiko jų pačių sukurtos dovanėlės ir dovanų krepšeliai.

2016-04-15


Daugiausiai naujų tikslinių darbo vietų 2015 metais sukūrusiems šalies darbdaviams Lietuvos darbo birža surengė nominacijų teikimą. Balandžio 14 d. įvykusiuose kasmetiniuose Lietuvos darbo biržos organizuojamuose Darbdavių apdovanojimuose 2015 pagerbti ir du darbdaviai iš Vilkaviškio rajono.

Nominacijoje „Už socialiai pažeidžiamų asmenų integraciją į darbo rinką“ pagerbta BĮ Vilkaviškio socialinės pagalbos centras. Jo direktorei Ritai Mickuvienei įteiktas 3-osios vietos apdovanojimas mažų ir vidutinių įmonių kategorijoje. Įstaiga, vykdanti socialinį darbą su pagyvenusiais ir neįgaliaisiais asmenimis taip pat nuolat rūpinasi asmenų, su papildomo rėmimo požymiu, ypač neįgaliųjų ir ilgalaikių, įdarbinimu neterminuotam darbui.
Šis renginys vainikavo Europos darbdavių dienų akciją Lietuvoje – įvairių sektorių darbdaviai dvi savaites dalyvavo diskusijose, pokalbiuose, pažintiniuose ir praktiniuose renginiuose, kaip gerinti nedirbančių gyventojų įsidarbinimo galimybes. Nuo 2008 m. kasmet už bendradarbiavimą dėkojama darbdaviams,  labiausiai prisidėjusiems sprendžiant užimtumo klausimus šalyje.

2016-04-06


Vilkaviškio pagalbos centro socialinės darbuotojos Aušra Bukučinskienė, Jolanta Įkasalienė, Vida Reviakienė, dirbančios Kybartų seniūnijoje, kartu su  Kybartų bibliotekoje besiburiančiais vaikais „Veikliųjų klubas“ suorganizavo diskusijų popietę „Smurtas prieš vaikus“, kuriame dalyvavo  vaikai iš socialinės rizikos šeimų, senjorų „Vienišių klubas“. Popietės metu buvo diskutuojama kas yra smurtas, vaikai išreiškė savo nuomonę ir supratimą apie smurtą, kalbama apie pagrindinius patiriamo smurto požymius, vaikai buvo supažindinti su smurto rūšimis, mokomi kaip atpažinti smurtą. Popietėje dalyvavę senjorai pasidalino savo patirtimi kaip  vaikystėje patirtas smurtas įtakojo jų tolesnius gyvenimus. Diskusijos metu siekiama atkreipti dėmesį, kad apie patiriamą smurtą, reikia garsiai kalbėti ir negalima nutylėti, nuslėpti. Socialinės darbuotojos supažindino vaikus ir senjorus su galimais pagalbos būdais, ragino kreiptis pagalbos, nebijoti kalbėti apie smurtą, išdalino skrajutes su informacija kur galima kreiptis pagalbos patyrus smurtą.

2016-03-29


Vasario-Kovo mėnesiais Vilkaviškio socialinės pagalbos centre vyko socialinių darbuotojų padėjėjų mokymai.

2016-03-25


Vilkaviškio pagalbos centro socialinė darbuotoja Vilma Menčinskienė, dirbanti Vištyčio seniūnijoje, kartu su Vištyčio kaimo bendruomene suorganizavo renginių ciklą „Pradėkime nuo savęs“. Renginio metu siekiama atkreipti dėmesį, kad kas trečia pasaulio moteris, tai yra maždaug milijardas, patiria smurtą. O ką mes kiekvienas galime padaryti? Kokią problemą padėti išspręsti ar užkirsti tam kelią? Tikslas – garsiai kalbėti apie tai, apie ką visos ir visi pagalvojame, bet per dažnai nutylime, nuslepiame. Smurtas prieš moteris šeimoje – tai visi tyčiniai fiziniai, psichologiniai, ekonominiai, seksualiniai vieno šeimos nario – dažniausiai vyro veiksmai kito šeimos nario – dažniausiai moters atžvilgiu, jeigu šie veiksmai pažeidžia jos, kaip pilietės ir asmens, konstitucines teises ir laisves bei sukelia jai ekonominę, fizinę, psichinę ar moralinę žalą. Tyrimo duomenimis, Lietuvoje netoleruojamas smurtas prieš moteris ir agresyvus elgesys nelaikomas vyriškumu. Vis dėlto, kas devintas oficialiai užregistruotas nusikaltimas Lietuvoje padaromas šeimoje.
Renginio metu visi dalyviai pakviesti dalyvauti sportinėse varžybose, mugėje, parodoje. Ant pakabintų moteriškų rūbų prisegtos tikros neišgalvos istorijos moterų, kurios patyrė smurtą. Vaikiškų piešinių paroda atspindi smurtą vaiko akimis. Renginio metu buvo rodomas filmas „(Ne) eilinės moters istorija“. Renginyje dalyvavo svečiai, tai Marijampolės apskrities moters veiklos centro direktorė Adolfina Blauzdžiūnienė, kuri pristatė centro veiklą, skaitė paskaitą apie smurtą prieš moteris. Bendruomenių policijos pareigūnė Vilkaviškio rajone Vilija Grybauskienė pristatė situaciją rajone, supažindino moteris su galimais pagalbos būdais. Vištyčio teritorijoje dirbanti policijos pareigūnė Kristina Grybaitė ragino kreiptis pagalbos, nebijoti kalbėti apie smurtą.

2016-03-24


Vilkaviškio socialinės pagalbos centro socialinė darbuotoja Virginija Stočkuvienė kartu su Pajevonio bendruomenės senjorėmis organizavome popietę „ Kaip močiutės vaikus augino“. Klientai klausėsi senjorių prisiminimų kaip jos augino vaikus, kaip jas augino tėvai. Drauge marginome margučius, virėme sriubą, kuria vaišinome svečius, vienišus senelius. Keletas garbaus amžiaus Pajevoniečių parodė savo darbus iš veltos vilnos, mezginius. Visi darbai sužavėjo svečius, keletas moterų išreiškė pageidavimą išmokti megzti, o kai kurios ir vilną velti. Senjorės mielai sutiko mokyti šių amatų. Belieka laukti naujų susitikimų ir pradėti mokytis.

2016-03-23


Aktyviai dalyvaujame renginiuose

Vilkaviškio socialinės pagalbos centro socialinė darbuotoja Zita Galeckienė, dirbanti
Keturvalakių seniūnijoje, iš klientų šeimų atstovų subūrė šaunią komandą „Septyniukės”, kuri
dalyvavo Karklinių daugiafunkcio centro darbuotojų organizuotame „Protų mūšio” renginyje.
Komanda prizinės vietos neužėmė, tačiau nustebino savo žiniomis ir noru įsilieti į vietos
bendruomenės veiklą. „Septyniukės” buvo apdovanotos specialiuoju prizu „Už drąsą”.

2016-03-15-18


Vilkaviškio socialinės pagalbos centro socialinė darbuotoja Aušra Navickienė dirbanti Gižų seniūnijoje 2016 m. kovo 15-18 dienomis organizavo renginį „Šventę kuriame patys“. Edukacinės – kūrybinės dirbtuvėlės  vyko Gižų seniūnijos patalpose, kuriose dalyvavo įvairaus amžiaus vaikai iš socialinės rizikos šeimų, bendruomenės atstovės, seniūnijos darbuotojos, vadovė kultūrinei veiklai, kaimo bibliotekos bibliotekininkė. Užsėmimų tikslas – stiprinti tarpusavio bendravimą gamybos proceso eigoje, darbinių, buitinių, socialinių įgūdžių ugdymas, atverti saviraiškos galimybes, aktyviai dalyvauti kūrybiniuose procesuose. Edukacinių užsėmimų metu buvo mokomasi gaminti velykines dekoracijas, dalintasi tradicijų ir papročių patirtimi, siekta perteikti vaikams tradicijų puoselėjimą iš kartos į kartą. Smagu pasidžiaugti, kad darnaus komandinio darbo ir bendradarbiavimo su bendruomene dėka pagamintos velykinės dekoracijos papuošė Gižų bažnyčią.

2016-03-18 Maisto banko akcija


Vilkaviškio socialinės pagalbos centro socialiniai darbuotojai – savanoriai nuo 2010 metų dalyvauja „Maisto banko“ rengiamose akcijoje. 2016-03-18 savanoriai sėkmingai sudalyvavo surengtoje priešvelykinėje „Maisto banko“ akcijoje. Surinkti ilgo galiojimo produktai bus išdalinti nepasiturinčioms šeimoms, dalis produktų  skirti maitinimo organizavimui. Akcijoje dalyvavo 8 savanoriai, aukojo 140 asmenų. Vertinant suaukotus produktus, galima teigti, kad šiais metais žmonės paaukojo daugiau įvairių konservų – mėsos, žuvies, daržovių. Taip pat daugiau nupirkta sausainių, sausų pusryčių, šokolado.

2016-03-16 Vilkaviškio socialinės pagalbos centro Paramos šeimai tarnyba suoraganizavo susitikimą su Atvirojo jaunimo centru


Susitikimo metu Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro vadovė Elena Savickienė ir Atvirojo jaunimo centro specialistė su jaunimu Ieva Cikanavičiūtė pristatė Atvirojo jaunimo centro veiklą. Socialinės darbuotojos susipažino su atviromis erdvėmis, kiekvienoje erdvėje atliko paskirtas užduotis.Susitikimo metu specialistai pasidalino darbo patirtimi, pasikeitė kontaktiniais duomenimis, aptarė bendradarbiavimo galimybes.